úterý, 18 prosinec 2018 10:27

Švýcarský Glacier & Bernina Express

Glacier Express

Tip pro individuální cestování po Švýcarsku panoramatickými vlaky Glacier a Bernina Express...

4 dni; / 3 noci; od 20.490,-Kč / os.

Zermatt – Svatý Mořic – Lugano

cestovní balíček objednávejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. !!!

 

V ceně balíčku je:

 • Jízdenka na vlak (ve 2.třídě není-li uvedeno jinak) na trase: letiště nebo jiné místo ve Švýcarsku – Zermatt – Svatý Mořic – Lugano - letiště nebo jiné místo ve Švýcarsku,
 • 1 nocleh se snídaní v Zermattu (vyjma pobytové taxy),
 • 1 nocleh se snídaní ve Svatém Mořici (vyjma pobytové taxy),
 • 1 nocleh se snídaní v Luganu (vyjma pobytové taxy),
 • místenka v Glacier Expressu a v Bernina Expressu,
 • 50% sleva na všechny vlaky, autobusy, lodě a horské zubačky v době pobytu (nad rámec programu balíčku),
 • Swiss Coupon Pass „2 for 1“, který opravňuje ke slevám u vybraných partnerů (restaurace a nejrůznější turistické atrakce) – při 1 platící osobě vždy 2.osoba zdarma,
 • podrobný itinerář cesty v češtině.

Glacier a Berni...

Ceny* v období 13.04.-10.10.2020:

 • v 3* hotelu (2-lůžkový pokoj s příslušenstvím) … od 20.490,- Kč / os.
 • v 4* hotelu (2-lůžkový pokoj s příslušenstvím) … od 24.890,- Kč / os.

Možné příplatky:

 • za 1.třídu při cestování vlakem … 3.600,- Kč / os
 • za 3-chodový oběd v Glacier Expressu … 1.200,-Kč / os.

*Pozn.: Uvedené ceny jsou orientační a nezahrnují dopravu do Švýcarska, cestovní pojištění a pobytové taxy, které se hradí v CHF v místě ubytování. Pobyty zajišťujeme „na vyžádání“ a konečná cena vždy závisí na aktuální obsazenosti kapacit v daném termínu a směnném kurzu Kč/CHF. Individuálně lze nad rámec balíčku zajistit letenku či poradit jiný spoj do Švýcarska. Za 30,-Kč/den lze připlatit také komplexní cestovní pojištění (na storno a léčebné výlohy v zahraničí). Neváhejte se proto s konkrétním požadavkem obrátit na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. !!!

 

Program:

 

1.den: Příjezd do Zermattu

Přeprava vlakem (z letiště nebo odkudkoliv ze Švýcarska) do Zermattu, renomovaného horského střediska, které se rozkládá pod slavným Matterhornem. Ubytování v Zermattu v hotelu dle zvolené kategorie. Procházka nejbohatší švýcarskou obcí s řadou stylových hotelů a restaurací, to vše bez automobilového provozu (Pozn.: V obci lze provozovat jen elektromobily.) a s jedinečnou kulisou Matterhornu. Nocleh.

2.den: Glacier Expressem z Zermattu až do Svatého Mořice

Po snídani a odhlášení z hotelu nastoupíte v Zermattu do legendárního nejpomalejšího rychlíku světa, který se proslavil pod jménem Glacier Express neboli „Ledovcový Express“. Vlak jede nejkrásnějšími partiemi švýcarských Alp, které je možno obdivovat z klimatizovaných panoramatických vozů s částečně prosklenou střechou. Na své cestě pak překoná celkem 291 mostů a 91 tunelů. Samozřejmě není opomenuta ani gastronomická stránka cestování, a tak si během jízdy můžete dopřát občerstvení, které je čerstvě připraveno v palubní kuchyni a naservírováno přímo k sedadlu. Kvečeru příjezd do Svatého Mořice, ubytování a nocleh v hotelu dle zvolené kategorie.

3.den: Bernina Expressem ze Svatého Mořice až do Lugana

Po snídani a odhlášení z hotelu nasednete do panoramatického vlaku Bernina Express a ze Svatého Mořice se přes průsmyk Bernina vydáte „od ledovců k palmám“. Jedná o nejvýše položenou železniční trať křižující Alpy a spojující sever Evropy s jihem, na které se nachází celkem 55 tunelů, 196 viaduktů a jejíž maximální sklon dosahuje až 70 promile. A aby to nebylo málo, trať se v horské krajině klikatí tak šikovně, že celou trasu vlak zvládne bez ozubení. Díky své jedinečnosti proto část trati Bernina Expressu mezi Thusisem a Tiranem od roku 2008 patří ke světovému dědictví UNESCO. To ji vedle rakouského Semmeringu a indického Darjeelingu řadí do prestižní trojice takto celosvětově chráněných železnic. Vlak Vás doveze až do italského Tirana, odkud se navazujícím autobusem v barvách Bernina Expressu dopravíte až do Lugana ve švýcarském kantonu Ticino. Ubytování a nocleh v Luganu v hotelu dle zvolené kategorie.

4.den: Odjezd

Po snídani a odhlášení z hotelu si ještě můžete vychutnat atmosféru Lugana u stejnojmenného jezera. Následně se vydáte na zpáteční cestu na letiště či jiné místo pro Váš spoj do ČR.